75 lat Klasy Omega

logo KlasaOmega

Aktualności

17 października 2017

Walne zgromadzenie PZKO i zakończnie sezonu 2017

Targi BoatShow 2017 w Łodzi - zakończenie sezonu klasy Omega.


13 września 2017

Zbliża się Finał Pucharu Polski

Już za 2 tygodnie FinałPucharu Polski 2017


11 sierpnia 2017

Mistrzostwa Polski – zgłoszenia online

Formularz zgłoszeniowy do Mistrzostw Polski dostępny.


8 sierpnia 2017

Mistrzostwa Polski – do 10.08 niższe wpisowe!!

10.08 mija termin obowiązywania niższego wpisowego na Mistrzostwa Polski


15 lipca 2017

XXIII Memoriał Adama Banaszka

Zbliżają się kolejne regaty z cyklu Pucharu Polski Klasy Omega!


Archiwum aktualności
logo KlasaOmega

Klasa omega

Klasa jachtów żaglowych wykorzystywany wcelach regatowych i turystycznych. Posiada duży, obszerny kokpit, do którego mieszczą się cztery osoby z bagażem oraz małe zanurzenie. Jest przeznaczony głównie do żeglugi śródlądowej, z uwagi na przepisy jednak dobrze sprawdza się w miejscach takich jak np. Zatoka Pucka. Jest to jedna z najpopularniejszych klas jachtowych w Polsce, o czym świadczy niemalejąca popularność regat. Nie ma chyba żeglarza w Polsce, który w trakcie swojej żeglarskiej kariery nie spotkałby się z Omegą. Jest to konstrukcja kultowa, na której wychowały się całe pokolenia żeglarzy.
Regaty odbywają się w klasach Sport i Standard, obie posiadają odrębne przepisy techniczne. Załogi rywalizują o Puchar Polski, którego zwycięzcą jest załoga z największą ilością punktów po 7 eliminacjach, Mistrzostwo Polski Klasy Omega oraz Meczowe Mistrzostwo Polski. W tym sezonie w oficjalnych regatach brało udział już 71 załóg.

nurt rzeki i kierunek rzeki wyznacza nam cele

Polski Związek Klasy Omega działa w formie stowarzyszenia, jest dobrowolnym zrzeszeniem żeglarzy uprawiających żeglarstwo na jachtach klasy „Omega” i opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Celem działania związku jest upowszechnianie żeglarstwa na klasie Omega, integrowanie środowiska klasy, organizowanie działalności sportowej, ale i krzewienie kultury fizycznej i aktywnego spędzania wolnego czasu.

siedziba

Polski Związek Klasa Omega
ul. Melchiora Wańkowicza 2/17; 10-684 Olsztyn
NIP: 739-334-14-85

Adres do korespondencji

Polski Związek Klasy Omega
Daniel Sokołowski
ul. Brylowska 2/16, 01-216 Warszawa
info@klasaomega.pl
tel.: 507 135 366

Konto bankowe

Bank PKO BP Elbląg
Numer rachunku: 66 1020 1752 0000 0602 0066 4094

zarząd stowarzyszenia

  • Prezes: Daniel Sokołowski
  • V-ce: Andrzej Osuch
  • Sekretarz: Krystyna Kiczko
  • Skarbnik: Przemysław Witkowski
  • Członek Zarządu: Piotr Sutkowski

Komisja Rewizyjna

Członek komisji rewizyjnej: Dariusz Bałazy
Członek komisji rewizyjnej: Katarzyna Szwankowska
Członek komisji rewizyjnej: Romuald Knasiecki

Sąd koleżeński

Członek sądu: Marek Chruściel
Członek sądu: Janusz Zimer
Członek sądu: Magdalena Jaskulska
Członek sądu: Sebastian Knasiecki
Członek sądu: Mirosław Górski

Komisja Techniczna

Przewodniczący komisji technicznej: Ryszard Gralak
Członek komisji technicznej: Piotr Marcyjaniuk
Członek komisji technicznej: Jarosław Cieślak
Członek komisji technicznej: Adam Osiński
Członek komisji technicznej: Mirosław Górski

Poniżej przedstawiono przepisy techniczne jachtu regatowo turystycznego Omega Standard oraz jachtu regatowego Omega Sport. Obydwie Omegi są pierwowzorami projektu Juliusza Sieradzkiego z roku 1942, które za zgodą autora są rozwijane przez Stowarzyszenie Polski Związek Klasy Omega. Klasa Omega Standard oraz Omega Sport są Polską Klasą Narodową.

Zakładka w budowie

Pierwszą łódź klasy Omega skonstruował Juliusz Sieradzki, stało sie to w Warszawie.

Pierwszą łódź klasy Omega skonstruował Juliusz Sieradzki, stało sie to w Warszawie.

Zakładka w budowie

logo KlasaOmega

Regaty

  • Regaty
  • Ranking
  • Puchar Polski Standard
  • Puchar Polski Sport
  • Puchar Kaszub
  • Puchar Podlaskiej Ligii Żeglarskiej
  • Puchar Śląska
  • Puchar Ziem Zachodnich
Lp. Sternik Załoga Klub Suma Wieleń
M P
Dąbrowa G.
M P
Mrągowo
M P
Nord Cup
M P
Powidz
M P
Żywiec
M P
Puck (MP)
M P
Miedwie (Finał)
M P
1 Kobryń Wiktor Beniamin Piksa, Karol Kobryń AWF Katowice 596 1972 295 488 488 295 1100 1130
2 Gajda Michał JakubKołakowski, Mariusz Kołakowski YC Rewa 594,5 488 982 1100 391 2123,5 1 1
3 Perczyński Adam Wojciech Perczyński, Grzegorz Perczyński Grupa HM 570,9 2269 295 586 883 488 4114,4 2 2
4 Stachurski Radosław Krzysztof Siuliński, Mateusz Kaczmarowski KSW Fregata 564,3 391 1100 784 883 586 685 3118,3
5 Pankiewicz Jakub Andrzej Osuch, Paweł Mika Perinatea Sailing & Diving 546,3 1100 488 1378 784 1279 11104,0 8 8
6 Zimer Janusz Łukasz Nykiel, Iwona Nykiel MKS Szkuner Myślibórz 544,5 784 586 295 488 586 1898,9 5 5
7 Żurawski Dariusz Jerzy Szpit, Maciej Sobociński MKS Szkuner Myślibórz 533,4 685 1180 1081 1081 1081 1774 10105,3 3 3
8 Witkowski Przemysław Przemysław Pawlaczyk, Szymon Wojtkowiak LIRA KKŻ Kościan 529,9 586 784 685 685 1279 1081 1697,5 7 7
9 Pachowicz Adam Leszek Jagusiak, Tomasz Wiernicki, Kinga Pilarska MKS Szkuner Myślibórz 526,6 883 1477 586 1477 391 1477 12102,7 12 12
10 Długaszewski Zbigniew Bartosz Skrzypczak, Marcin Grudziński LKŻ Sława 501,5 10181 1279 1279 1180 1477 2092,3 9 9
11 Kalinowski Stefan Tomasz Knasiecki, Alicja Knasiecka FutureNet VI-King Człuchów 485,5 1576 1972 982 1378 1873 1774 2289,7 13 13
12 Turza Krzysztof Hubert Radzimowski, Marcin Nowak Gniezno 480,8 1279 883 1279 1378 1576 2585,8
13 Grajewski Krzysztof Maciej Wiśniak, Waldemar Stec KŻ SZTORM Barlinek 477 1873 1873 1180 1180 1180 2191,0
14 Cieślak Jarosław Piotr Cieślak, Tymoteusz Szczygieł KW ENIF Częstochowa 440,6 685 1576 391 982 9106,6
15 Moroński Andrzej Andrzej Wojciech Siudy, Katarzyna Morońska Gronik SalingTeam 425,8 1180 784 685 1378 1598,8
16 Markiewicz Michał Robert Glassner, Michał Grużbicki AZS Politechnika Rzeszów 407,6 1477 1081 982 1774 1993,6
17 Knasiecki Sebastian Martyna Knasiecka, Piotr Knasiecki Viking Człuchów 368 391 1477 8107,9 10 10
18 Orwaldi Krzysztof KS Spójnia Warszawa 322,8 1576 1775 2487,1 14 14
19 Knasiecki Romuald Sebastian Knasiecki, Piotr Knasiecki Nowicka Międzychód Viking Człuchów 295 1100 1100 295
20 Styborski Marcin Stanisław Wawak, Michał Masiulanis PG Racing 257,8 2071 1675 5111,8
21 Misiaszek mirosław MKS Szkuner Myślibórz 204,5 6105,5 6 6
22 Biały Waldemar KS Turów Zgorzelec 198,2,4 13101,4 4 4
23 Olszewski Janusz KŻ JOMITOKA Miedwie 188,1 14100,1 11 11
24 Bałazy Dariusz Jrzysztof Brzezinka, Dawid Pałlka KSW Hutnik Pogoria 171,4 883 2388,4
25 Siwiński Tomasz 166 982 784
26 Mańczak Andrzej 158,5 1774 2684,5
27 Mrowka Grzegorz MTTiSW Międzychód 151,6 2071 2980,6
28 Witkowski Jan Marek Żurawski, Kinga Pilarska MKS Szkuner Myślibórz 150 1675 1675
29 Drużkowski Marcin KORSIL Osielsko 148 1873 1675
30 Kaliga Andrzej Adam Orzechwski, Mariusz Kasiura Sokólka 142 2170 1972
31 Piksa Ewa dewipolska.pl 109,2 7109,2
32 Kępski Michał AZS Uniwersytet Rzeszowski 96,2 1796,2
33 Urba Patryk Jan Olkiewicz, Filip Woźniak Akademia Morska Szczecin 95 295
34 Bokta Piotr Szusz 91 391
35 Łobodziński Adam YK Stal Gdynia 83,2 2783,2
36 Gocki Jan Politechnika Śląska 83 883
37 Wiśnsiewski Przemysław Joanna Pestyk, Magdalena Siulińska dewipolska.pl 82 982
38 Wastag Maksymilian YC SHARKS Wrocław 81,9 2881,9
39 Pospieszała Dorian MTTiSW Międzychód 79,3 3079,3
40 Komorowski Bogusław Wojciech Pokorski, Adam Bosy Neptun Wągrowiec 78 1378
41 Wypych Mariusz Bartosz Cieślak, Robert Skorek-Osikowski Marina Poraj 78 1378
42 Tomanek Artur Dariusz Zmuda, Krzysztof Tomanek GYC Szkwał Jastrzębie Zdrój 76 1576
43 Wrzecionek Michał Grupa Regatowa CH Kielce 76 1576
44 Doch Krystian Adrian Stawicki, Kamil Buczek Akademia Morska Szczecin 74 1774
45 Skiba Maciej Wojciech Pietryka, Konrad Małopolski AZS Politechnika Rzeszów 74 1774
46 Bazera Arkadiusz
Lp. Sternik Załoga Klub Suma Wieleń
M P
Dąbrowa G.
M P
Mrągowo
M P
Nord Cup
M P
Powidz
M P
Żywiec
M P
Puck (MP)
M P
Miedwie (Finał)
M P
1 Ortyl Kamil Marek Gozdowski Robert Zawadowicz Vector Sails 640 1100 1100 1100 1100 1130,0 1110
2 Midor Jakub Rafał Kuszka, Dawid Kasprzycki Miasto Chorzów 596,5 1100 1100 784 391 391 4114,4 3100,1
3 Szynkiewicz Andrzej Marek Chruściel, Damian Woroch KŻ SZTORM Barlinek 573,8 295 295 586 488 295 11104,0 496,8
4 Szwankowska Katarzyna Robert Płaczek, Ela Malarz Proconet Racing Team 566,3,8 488 586 488 488 883 685 5111,8 2104,5
5 Sokolowski Daniel Mieszko Mórawski, Piotr Inglot Superkoszyk.pl Racing 561,7 391 391 391 685 586 7109,2 693,5
6 Boroń Karol Marzena Durkalec, Anna Dobrzańska JK Wrocław 524,7 784 982 1180 784 14100,1 594,6
7 Springer Jan JKM Roda Gdynia 426,8 685 1279 784 1180 1598,8
8 Tarasiuk Igor PG Racing 391,5 295 391 295 6110,5
9 Kalota Paweł Marek Wąsowski, Karina Górka YKP Warszawa 353,6 685 1081 1081 9106,6
10 Praxmajer Marcin Tomasz Staśkiewicz, Kuba Sołtysiak KŻ Petrotechnika 334 586 784 982 982
11 Richter Patryk Marek Zalewski, Michał Pietrzak PG Racing 306,5 488 295 2123,5
12 Szopińska Joanna Dobromiła Kawka, Piotr Klimkiewicz YKP Warszawa 273,9 1081 685 8107,9
13 Czałbowski Wiktor Dawid Płotka, Bartosz Mach PG Racing 198,3 1180 3118,3
14 Witkowski Jan MKS Szkuner Myślibórz 189,9 1697,5 792,4
15 Maksymilian Jabłecki AZS SGH Warszawa 188,7 586 12102,7
16 Nadolny Jerzy Chalkos Lubin 105,3 10105,3
17 Charłampowicz Jędrzej JKM RODA Gdynia 101,4 13101,4
18 Mieszko Mórawski Superkoszyk Sailing team 88 488
19 Micewicz Tomasz Pichał Pielaszkiewicz, Maciej Chatłas MCU Racing 86 586
20 Małecki Piotr 85 685
21 Jabłkowski Szymon 84 784
22 Dobrzańska Anna JK Wrocław 84 784
23 Parużnik Wojciech Jacek Mrozek, Michał Jawor YC PTTK Beskid Nowy Sącz 83 883
24 Sendlewski Arkadiusz OKŻ Olsztyn 83 883
25 Janc Stefan Stefan Janc, Weronika Janc JK Pogoria III 79 1279
Lp. Sternik Załoga Klub Suma Gowidlino
M P
Chmielno
M P
Ostrzyce
M P
Stężyca
M P
ZłotaGóra
M P
1
2
Lp. Sternik Załoga Klub Suma Sokółka
M P
Augustów
M P
Stary Folwark (Hancza)
M P
Rajgród
M P
Augustów
M P
Bryzgiel (Forte)
M P
StaryFolwark (Błekitna Wstęga)
M P
Michałowo
M P
Augustów
M P
1
2
Lp. Sternik - test Załoga Klub Suma Pszczyna
M P
Sosnowiec
M P
Dąbrowa G.
M P
Pszczyna
M P
Chełm Śląski(MŚ)
M P
Turawa
M P
Żywiec
M P
Częstochowa
M P
Chorzów
M P
1 Jakub Midor Dawid Kasprzycki, Rafał Kuszka, Nikola Kopyciok Miasto Chorzów 445 100 95 0 100 150
2 Wiktor Kobryń Beniamin Piksa, Adrian Gołębiewski, Karol Kobryń AWF Katowice 416,5 84 0 95 95 142,5
3 Radosław Jamróz Piotr Krawczyk, Wojciech Anders, Rafał Winecki Komandor Prototo 397,5 85 88 0 88 136,5
4 Artur Tomanek Dariusz Żmuda, Krzysztof Tomanek GVC Szkwał Jastrzębie Zdrój 286,5 0 0 76 83 127,5
5 Karol Boroń Marzena Durkalec, Andrzej Rapacz JK Wrocław 253 83 85 0 0 85
6 Radosław Stachurski Krzysztof Siuliński, Mateusz Kaczmarowski, Marek Stachurski KSW Fregata 232 0 0 100 0 132
7 Katarzyna Szwankowska Robert Płaczek, Elżbieta Malaż ProcoNET Racing Team 220 91 0 0 0 129
8 Michał Kępski Maciej Skiba, Konrad Małopolski AZS Politechnika Rzeszowska 209 0 86 0 0 123
9 Jarosław Cieślak Sławomir Szymonik, Jagna Cegielska, Tymoteusz Szczygieł KW ENIF Częstochowa 185 0 100 85 0 0
10 Dariusz Bałazy Krzysztof Brzezinka, Dawid Pałka KSW Hutnik Pogoria 174 0 0 83 91 0
11 Michał Markiewicz Robert Glassner, Michał Drużbicki AZS Politechnika Rzeszowska 169 88 0 81 0 0
12 Mariusz Wypych Jurek Arciszewski, Wojtek Michowicz, Bartosz Cieślak, Robert Skorek-Osikowski Marina Poraj 169 0 91 78 0 0
13 Andrzej Kaliga Adam Orzechowski, Mariusz Kasiura HKŻ Turawa 152 0 0 70 82 0
14 Piotr Poliwczak Tomasz Kasperczyk, Piotr Słowikowski YC Opty 126 0 0 0 0 126
15 Krzysztof Szot Bartosz Góral, Bartosz Rybarski YC Opty 124,5 0 0 0 0 124,5
16 Łukasz Kasperczyk AnnaJelińska YC Opty 121,5 0 0 0 0 121,5
17 Jan Gocki Michał Gocki, Jakub Wszołek ZP Forever Young 95 95 0 0 0 0
18 Sebastian Knasiecki Martyna Knasiecka, Piotr Knasiecki Viking Człuchów 91 0 0 91 0 0
19 Jakub Pankiewicz Andrzej Osuch, Paweł Mika Perinate Sailing Team 88 0 0 88 0 0
20 Krzysztof Siuliński Kinga Strączyńska, Marek Stachurski KSW Fregata 86 86 0 0 0 0
21 Janusz Zimer Łukasz Nykiel, Iwona Nykiel MKS Szkuner Myślibórz 86 0 0 86 0 0
22 Tomasz Siwiński ZbigniewHayn, Jan Siwiński HALS Chodzież 86 0 0 0 86 0
23 Przemysław Witkowski Przemysław Pawlaczyk, Szymon Wojtkowiak LIRA KKŻ Kościan 84 0 0 84 0 0
24 Andrzej Moroński Katarzyna Morońska, Wojciech Siudy GronikSailing Team 84 0 0 0 84 0
25 Michał Gajda Kuba Kołakowski, Mariusz Kołakowski JK Rewa 82 0 0 82 0 0
26 Ryszard Wisz Eugeniusz Wisz, Marek Szewczyk N/A 81 0 0 0 81 0
27 Dariusz Żurawski Jerzy Szpit, Maciej Sobociński MKS Szkuner Myślibórz 80 0 0 80 0 0
28 Michał Mydlarz Bartosz Kawa, Aleksander Cedro N/A 80 0 0 0 80 0
29 Zbigniew Długoszewski Bartosz Skrzypczak, Marcin Grudziński LKŻ Sława 79 0 0 79 0 0
30 Adam Pachowicz Leszek Jagusiak, Tomasz Wiernicki MKS Szkuner Myślibórz 77 0 0 77 0 0
31 Maciej Skiba WojciechPietryka, Konrad Małopolski AZS Politechnika Rzeszowska 75 0 0 75 0 0
32 Jan Witkowski Kinga Pilarska, Marek Żurawski MKS Szkuner Myślibóorz 74 0 0 74 0 0
33 Krzysztof Grajewski Maciej Wiśniak, Waldemar Stec Sztorm Barlinek 73 0 0 73 0 0
34 Stefan Kalinowski Tomasz Knasiecki, Alicja Knasiecka Futurenet Viking Człuchów 72 0 0 72 0 0
35 Marcin Styborski Stanisław Wawak, Michał Masiulanis PG Racing 71 0 0 71 0 0
36 Adam Perczyński Wojciech Perczyński, Grzegorz Perczyński Grupa HM 69 0 0 69 0 0
Lp. Sternik Załoga Klub Suma Myśliborz
M P
Szczecin
M P
Miedwie
M P
Międzyrzecz
M P
Barlinek
M P
Gudowo
M P
1
2
logo KlasaOmega

Załogi Klasy omega

POL-333 AMA

ENEXIO

AZS Politechnika Rzeszowska POL-223

PG Racing POL-277

HM Poland POL-181

POL-101 SAILOR.PL YKP Warszawa

POL-180 Lion Sailing Team YKP Warszawa

Szkuner Myślibórz – POL-191

K.W. ENIF Częstochwa

Vector Sails

Struga Racing

Kid’s POL-271

Tachion

ProcoNet Racing

Lira KKŻ Kościan

Superkoszyk.pl Sailing

FutureNet Sailing

Wodna Pasja

Perinatea Sailing

YKP Warszawa POL-1924

Miasto Chorzów

AWF Katowice

Nemo

LinK https://www.youtube.com/embed/cnXtX2zM-j0

LinK https://www.youtube.com/embed/nHY9gu_Lqlo

LinK https://www.youtube.com/embed/_OPrYnvXN6s

LinK https://www.youtube.com/embed/Av6mA07RhP8

LinK https://www.youtube.com/embed/8hjnNu2HGz0

Archiwum
logo KlasaOmega

SPONSORZY I PATRONI MEDALNI

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

logo KlasaOmega

Kontakt

SIEDZIBA

Polski Związek Klasa Omega
ul. Melchiora Wańkowicza 2/17; 10-684 Olsztyn
NIP: 739-334-14-85
Konto bankowe: Bank PKO BP Elbląg
Konto: 66 1020 1752 0000 0602 0066 4094

ADRES DO KORESPONDENCJI

Polski Związek Klasy Omega
Daniel Sokołowski

01-216 Warszawa, ul. Brylowska 2/16,
info@klasaomega.pl
tel.: 507 135 366

Formularz kontaktowy